انواع کلید و پریز

کلید و پریز از جمله اصلی ترین المان ها در برقکاری ساختمان هستند که نه تنها از نظر کاربرد بلکه از نظر دکوراسیون داخلی نیز مورد توجه و اهمیت قرار می گیرند. این عناصر کوچک در ابعاد و طرح های مختلف به بازار عرضه می شوند و قرار گرفتن آنها بر روی دیوار با انواع پوشش ها نظیر کاغذ دیواری، رنگ، پانل های چوبی و … نمایی بسیار جذاب و منحصر بفرد به فضای خانه می بخشد.

ادامه مطلب

معرفی انواع آداپتور، انواع و کاربرد آن

آداپتور یک منبع تغذیه می باشد و می تواند که ولتاژ بالا را برای استفاده نمودن دستگاه ‌های بسیار حساس الکترونیکی کم کند. این نکته را هم باید بدانید که جریان و ولتاژ شامل گونه‌های مختلفی می باشد من جمله متناوب AC و مستقیم DC و چرخشی و غیره. آن ها عموما جریان و هم چنین ولتاژ برق مدل متناوب AC و نیز چرخه‌ای را تبدیل به ولتاژ خطی مدل پایدار و مستقیم DC می‌ نمایند.

ادامه مطلب

لامپ و انواع آن

جریان الکتریکی در صنعت الکترونیک کاربرد زیادی دارد تا جایی که بدون برق خیلی از مشاغل کارایی خود را از دست می دهند؛ اما ساده ترین کاربرد برق و جریان الکتریکی ایجاد روشنایی است. لامپ‌ها تولیدکنندۀ نور هستند.امروزه لامپ‌ها در انواع مختلفی ساخته می شوند. نوع رشته ای رایج ترین نوع لامپ هاست که می توان آن ها در هم جا دید.

ادامه مطلب